Wkłady z ziołami

  1. Bazylia (zielony wkład)- Bazylia ma słodkawo pikantny smak i zapach. Jako przyprawę używa się świeżych lub suszonych liści bądź całego ziela. Wspaniale sprawdza się w sałatkach, zupach i jako dodatek do twarożku. Niezastąpiona jako dodatek do potraw kuchni włoskiej, jest również podstawą pesto. Doskonale komponuje się z makaronem i pomidorami.Bazylia poprawia trawienie i ułatwia przyswajanie pokarmu, działa przeciw zapalnie oraz przeciwbakteryjnie.
  2. Bazylia Czerwona (złoty wkład) – posiada podobne właściwości jak zielona bazylia, odróżnia ją jednak intensywniejsz zapach oraz smak.
  3. Mięta pieprzowa (miętowy wkład) – Mięta ma bardzo wyraźny oraz charakterystyczny smak, ma bardzo wiele zastosowań kulinarnych. Często dodawana do deserów, doskonale komponuje się z czekoladą. Może być także używana do sałatek i mięs. Doskonale sprawdza się w napojach chłodzących, ale równie dobrze można zrobić z niej napar na gorąco, napar ze świeżej mięty ma dużo wyraźniejszy zapach i zupełnie inny smak od suszonej. Mięta jest źródłem antyoksydantów, garbników i fito związków. Ma korzystny wpływ na prace mózgu, działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Łagodzi nudności i wymioty. Wspomaga trawienie.
  4. Chaber Bławatek (różowy wkład) –
  5. Kolendra (niebieski wkład) –
  6. Rukiew Wodna (czerwony wkład) –
  7. Trawa Cytrynowa (żółty wkład) –
  8. Melisa lekarska (pomarańczowy wkład) –